ALB UK TV

LIVE ALB UK TV

Televizioni i Pare Shqiptar ne Britanin e Madhe

Exclusive interviews for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner - Honorary President of ALB UK TV

President of Republic of Albania Ilir Meta had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV !

Prime Minister of Repubilc of Kosova, Ramush Haradinaj had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV

Ex- Prime Minister of Albania Sali Berisha had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV

Blendi Klosi, Minister of Tourism and Environment of Republic of Albania had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV

Ex. President of Repubilc of Kosova, Fatmir Sejdiu had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV

Minister of Justice of Albania Etilda Gjonaj had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV !

Leader of the Democratic Party of Albania Lulzim Basha had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV 
 

Chairman of the Assembly of Repubilc of Kosova, Kadri Veseli had an exclusive interview for ALB UK TV, on moderation of Ian Pelham Turner – Honorary President of ALB UK TV

ALBUK TV Ne platformen me te Madhe Shqiptare DIGITALB​ ALBANIA

Freq: 10762 Horizontal DVB-S2 8PSK SR 30000 FEC 3/5​

Subscribe tek Albuk Youtube Channel per te pare videot e Albuk TV

ALB UK is airing a documentary against the stereotype Sky news portray on Albanians and Albania.

ALB UK TV is asking for a Reply from Sky News against the accusations
ALB UK TV is asking OfCom to take off this program and fine sky news for the false information as well as give an apology to Albanian Community in Britain,

INFORMACION

ALBUK TV mund te shikohet ne Digitalb ALBANIA KABLLORE dhe Telekom Maqedonia

CABLE MAQEDONI

EMISIONI DIASPORA VETEM NE ALB UK TV.

Emisioni Diaspora ne ALB UK TV

Emisioni Diaspora në televizionin e Alb UK TV I ftuar në emision Ambasador i Republikës së Shqipërise Z. Qirjako Qirko i cili i përgjigjet pyetjeve te drejtëpërdrejta të Komunitetit. Ndiqeni emisionin ne faqen tone zyrtare të FB, në faqen e internetit www.albuk.tv dhe në DIGITALB ALBANIA

Sonte ne emisonin Diaspora, i ftuar kryetari i Deges PD ne Londer, Z. Naim Hasani, ne perballje me gazatarin Martin Kiri, dhe moderatorin e televizionit ALB UK, Ervin Gjonaj.

Emisioni Diaspora , ne drejtimin e Shpresa Pervetica dhe Buqe Pacarada. Me rastin e 11 vjetorit te pavarsise se Kosoves , te ftuar ne studio Heroina Telaku,perfaqesuese e Ambasades se Kosoves dhe Sadik Gecaj , biznesmen
Ne intervista, Fatmir Sejdiu ,ish president i Kosoves dhe Jakup Krasniqi , ish kryetar i kuvendit te Kosoves .

Promocionet e reja të televizionit ALB UK TV në Anglisht me Mr Ian Pelham Turner – ROYAL Family Komentator

Ambasadori i Shqipërise në Britaninë e Bashkuar, Z Qirjako Qirko, Komentatori i familjes Mbretërore dhe Presidenti nderi i televizionit tone, Z Ian Pelham-Turner së bashku me themeluesin e Alb Uk Tv, Z Helidon Kastrati ne nje intervistë në kanalin Sky,

Foto nga evenimentet

Fotografi nga evimententet e Alb UK TV. Per me shume foto, klikoni ketu tek foto album

Linku falas per te pare AlbUK TV ne VLC player ose per ta vendosur ne website tuaj                —   rtmp://albuk.dyndns.tv:1935/albuk/albuk.stream  —

Download Aplikacionin

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest