ALBUK TV LIVE

Uncategorized

Samiti me fokus integrimin në BE/ Liderët e Ballkanit Perëndimor vijnë në Tiranë më 29 shkurt, zbardhet AXHENDA

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të vijnë në Tiranë më 29 shkurt për të marrë pjesë në samitin që ka si fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Evropian, si edhe zbatimin e Planit të Rritjes Ekonomike. Në këtë samit do të jetë i pranishëm Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi. Sipas axhendës […]

Samiti me fokus integrimin në BE/ Liderët e Ballkanit Perëndimor vijnë në Tiranë më 29 shkurt, zbardhet AXHENDA Read More »

“Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut”, Berisha: Pushteti i PD-së do të jetë pushteti i të rinjve

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalimit të tij nga dritarja e banesës, është zotuar se kur PD-ja të vijë në pushtet, Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut. “Pushteti i PD-së, do të jetë pushteti i të rinjve dhe të rejave shqiptare’ është shprehur ndër të tjera ish-kryeministri “Të rinjtë dhe

“Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut”, Berisha: Pushteti i PD-së do të jetë pushteti i të rinjve Read More »

“Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut”, Berisha: Pushteti i PD-së do të jetë pushteti i të rinjve

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalimit të tij nga dritarja e banesës, është zotuar se kur PD-ja të vijë në pushtet, Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut. “Pushteti i PD-së, do të jetë pushteti i të rinjve dhe të rejave shqiptare’ është shprehur ndër të tjera ish-kryeministri “Të rinjtë dhe

“Shqipëria do të jetë vendi i lirive dhe të drejtave të njeriut”, Berisha: Pushteti i PD-së do të jetë pushteti i të rinjve Read More »

Scholz kundërshton planin e Macron: Asnjë ushtar nga vendet e NATO-s nuk do të luftojë në Ukrainë!

Kancelari gjerman Olaf Scholz hodhi poshtë idenë që vendet evropiane ose ato të NATO-s do të dërgojnë trupa në Ukrainë pasi presidenti francez Emmanuel Macron tha se ky plan nuk mund të përjashtohej. “Ajo që është rënë dakord që nga fillimi mes nesh dhe me njëri-tjetrin vlen edhe për të ardhmen, domethënë që nuk do

Scholz kundërshton planin e Macron: Asnjë ushtar nga vendet e NATO-s nuk do të luftojë në Ukrainë! Read More »

Zelensky vizitë në Arabinë Saudite, takim me Princin e Kurorës, diskutime për t’i dhënë fund pushtimit rus

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin Salman, sipas një deklarate në llogarinë e tij në Telegram. Zelensky tha më 27 shkurt, se kuadri i Formulës së Paqes së Kievit për t’i dhënë fund pushtimit rus, si dhe kthimi i

Zelensky vizitë në Arabinë Saudite, takim me Princin e Kurorës, diskutime për t’i dhënë fund pushtimit rus Read More »

Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë

Gjykata e Prishtinës ka vendosur ditën e sotme të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt, bashkëshortin e saj Naim Murseli, Granit Plavën dhe Kushtrim Kokallën. Mirlinda Gashi, zëdhënëses e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se kjo gjykatë u ka vazhduar masën e paraburgimit

Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë Read More »

Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë

Gjykata e Prishtinës ka vendosur ditën e sotme të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt, bashkëshortin e saj Naim Murseli, Granit Plavën dhe Kushtrim Kokallën. Mirlinda Gashi, zëdhënëses e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se kjo gjykatë u ka vazhduar masën e paraburgimit

Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë Read More »

Nga oficer u kthye në “baron” droge, Gëzim Çela ekstradohet drejt Shqipërisë

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar ditën e sotme se Gëzim Çelaj do të ekstradohet nga Kosova drejt Shqipërisë. Çelaj është një ish-punonjës i policisë dhe është konsideruar si një prej kokave më të mëdha të trafikut të kokainës dhe heroinës në Evropë. Ai dyshohet se përdorte vilën e tij në Fushë Kuqe për trafik droge.

Nga oficer u kthye në “baron” droge, Gëzim Çela ekstradohet drejt Shqipërisë Read More »

Kërkoi heqjen e masës së sigurisë, shtyhet seanca ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha

Seanca ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili kërkon heqjen e masës së sigurisë “arrest në shtëpi”, është shtyrë. Shkak për shtyrjen e seancës është bërë gjyqtarja Irena Gjoka, e cila ishte pjesë e një tjetër trupi gjykues dhe në të njëjtën kohë, përfundoi dhe orari zyrtar. Kujtojmë se Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit ka vendosur

Kërkoi heqjen e masës së sigurisë, shtyhet seanca ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha Read More »