ALBUK TV LIVE

Përkushtojuni dashurisë dhe punës, çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Prej të hënës java që do të hapet do të jetë mjaft e mirë edhe nëse ndahet në dy, një pjesë e parë jo tamam në krye dhe për t’u mbajtur nën vëzhgim. Do të jetë një sekondë për të shijuar.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të hënën dita e ardhshme do të karakterizohet me pozitivitet dhe plot momente pozitive për ju. Do të jetë një ditë vërtet e mirë falë ndikimit pozitiv të Hënës në shenjën tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të hënën ju pret një javë perfeksioni pasi jeni ndër shenjat më të mira të javës. Në veçanti, e mërkura do të jetë një ditë e mrekullueshme për ju si në dashuri ashtu edhe në punë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të hënën në orët e ardhshme gjithçka do të shkojë mirë. Do të kaloni ditë të shkëlqyera, në disa raste për t’u mbajtur mend. Në veçanti, të premten do të keni edhe Hënën në shenjën tuaj dhe gjërat do të shkojnë vërtet më mirë në të gjitha fushat, madje edhe në atë sentimentale.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Prej të hënës ju pret një javë e mbarë. Por më e mira do të vijë në fundjavë kur Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke sjellë shumë të mira si në punë ashtu edhe në dashuri.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të hënën për ju java do të ndahet në dy pjesë, njëra pozitive dhe tjetra negative. Dhe ajo negative do të jetë pikërisht ajo që do të përkojë me fundjavën. Të shtunën dhe të dielën bëni pak ose aspak nëse është e mundur. Pjesa e parë e javës do jetë e mirë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Java që nis të hënën do jetë shumë pozitive për ju. Vetëm disa probleme të vogla të mundshme midis të enjtes dhe të premtes. Mundohuni të përqendroheni më shumë në punë edhe nëse dëshironi të qëndroni në shtëpi nën mbulesa gjatë kësaj periudhe.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën java juaj nuk do të jetë më e mira, por nuk do të jetë as aq tragjike. Kushtojini vëmendje ditëve të së martës dhe të mërkurës të cilat do të jenë kryesisht të qeta. Nëse keni projekte për të përfunduar, mos e bëni në këto dy ditë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të premten ju presin disa ditë paksa lart e poshtë. Kushtojini vëmendje ditëve të së mërkurës dhe të enjtes, të cilat do t’ju shohin veçanërisht të shqetësuar dhe të ndrydhur. Ditët e mbetura do të jenë të mira, me të hënën dhe të martën ku do të jeni në krye si në punë ashtu edhe në dashuri.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të hënën, në të gjitha ditët ju presin ditë të mira si në punë ashtu edhe në aspektin e dashurisë. Gjithçka do të shkojë mirë, përveç ditëve të së premtes dhe të shtunës kur mund të ndiheni keq.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të hënën java do të hapet për ju jo në mënyrën më të mirë por pjesa qendrore nuk do të përbuzet vërtet. Ndaj përfitoni nga pjesa qendrore për t’iu përkushtuar dashurisë dhe punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të hënën, gjatë viteve të ardhshme do të përjetoni momente të ndërlikuara dhe të lodhshme. Do të jenë orë për t’i mbajtur nën kontroll. Por mos u shqetësoni, me kalimin e kohës gjithçka do të përmirësohet me kulmin që do të arrihet mes të enjtes dhe fundjavës.

The post Përkushtojuni dashurisë dhe punës, çfarë thonë yjet për ju sot appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *