ALBUK TV LIVE

Prapa hekurave për shpërdorim detyre, Gjykata e Lartë refuzon rekursin e Vangjush Dakos

Gjykata e Lartë lë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Dako u arrestua arrestuar pasditen e 6 qershorit të këtij viti me urdhër të SPAK së bashku me 8 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të bashkisë së Durrësit si dhe 1 ndërtues.

Ndaj Vangjush Dakos, 4 ish-zyrtarëve të Drejtorisë së urbanistikës së Bashkisë së Durrësit, dhe ish-Drejtorin Adhurim Qehajaj, pronarin e një kompanie ndërtimi, Fiqiri Farruku, u caktua masa e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa për tre nëpunëse gra u vendos masa e ‘arrest shtëpie’.

Prej asaj kohe, Dako ndodhet prapa hekurave dhe ka bërë disa herë kërkesë në gjykatë për ndryshim të masës së sigurisë, përfshirë edhe Apelin dhe së fundmi edhe Gjykatën e Lartë. Kjo e fundit ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm që prapa hekurave ish-kryebashkiakun.

The post Prapa hekurave për shpërdorim detyre, Gjykata e Lartë refuzon rekursin e Vangjush Dakos appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *