ALBUK TV LIVE

Zyrtare/ Ecuria katastrofale në Euro 2024, Kosova shkarkon trajnerin Gliha

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primozh Gliha.

FFK-ja e falënderon përzgjedhësin Gliha për punën e tij në krye të ekipit kombëtar në gjashtë ndeshjet kualifikuese të zhvillura pas shkarkimit të ish-përzgjedhësit, Alain Giresse.

Federata e Futbollit e Kosovës tashmë ka filluar analizimin e thellë të situatës aktuale në ekipin kombëtar A dhe pas kësaj analize do të merren masat e duhura dhe veprimet e ardhshme, përfshirë edhe angazhimin e përzgjedhësit të ri që do t’i prijë ekipit kombëtar.

The post Zyrtare/ Ecuria katastrofale në Euro 2024, Kosova shkarkon trajnerin Gliha appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *