ALBUK TV LIVE

Reshjet e dëborës, rreth 300 persona të bllokuar në Qafë Murrizë, qytetarët apel për ndihmë

Egjipti thotë se ka marrë sinjale pozitive nga të gjitha palët për një zgjatje të mundshme të armëpushimit të Gazës për një ose dy ditë. 

Vendi po zhvillon bisedime të gjera, tha Diaa Rashwan, kreu i Shërbimit Shtetëror të Informacionit të Egjiptit.

Një zgjatje mund të çojë në “lirimin e më shumë të burgosurve në Gaza dhe të burgosurve palestinezë në burgjet izraelite”, shtoi zoti Rashwan.

The post Reshjet e dëborës, rreth 300 persona të bllokuar në Qafë Murrizë, qytetarët apel për ndihmë appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *