ALBUK TV LIVE

“Gjimshiti kapiten sepse pashë ndeshjet e Shqipërisë”, Silvinjo tregon prapaskenën me Brojën: Ja si u largua nga grumbullimi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mendon se Berat Gjimshiti është emri i duhur për të qenë kapiteni i kuqezinjve, për shkak se i transmeton ekipit shumë qetësi. Në një intervistë të dhënë për “Studio Sport”, ai shpjegoi edhe çfarë kishte ndodhur në të vërtetë herën e parë kur kishte grumbulluar Armando Brojën me kuqezinjtë por ai u largua pas dy ditësh.

“Pas humbjes me Poloninë, pashë një skuadër të organizuar. Në dhomat e zhveshjeve kuptova se kush kishte dëshirë të punonte dhe ishte një shenjë pozitive dhe jo shenjë që kishim humbur. Më pas morëm 6 pikë dhe po të më pyesësh për vazhdimin, do të them edhe pas 50 vitesh që ndeshja në shtëpi me Poloninë ishte domethënëse për ne.

Gjimshitin kapiten e vendosa se është shumë i qetë. I kam parë ndeshjet e Shqipërisë dhe ka nevojë për një lojtar të qetë në fushë dhe ai e transmeton këtë.

Broja? Të gjithë të jeni të qetë. E ka thënë ai vetë, e kam parë postimin në Instagram dhe ishte shumë e bukur. Ai duhet të rikuperohet plotësisht dhe e kam thënë këtë. Herën e parë, duhej të vinte të dielën tek ne por nuk erdhi, bëri një kontroll mjekësor tek Ccelsi se nuk ishte mirë dhe mbërriti të hënën. Beri rikuperimin dhe të martën në mëngjes nuk ishte mirë. Bëri kontroll edhe te ne por mjekët thanë që nuk mund të luajë. I thashë me vjen keq por duhet të rikuperohesh. Një lojtar i fortë si ai, duhet të bëjë rikuperim 100%. Unë jam absolutisht i bindur që do ia dalë”, tregoi ndër të tjera Silvinjo.

The post “Gjimshiti kapiten sepse pashë ndeshjet e Shqipërisë”, Silvinjo tregon prapaskenën me Brojën: Ja si u largua nga grumbullimi appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *