ALBUK TV LIVE

111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Fier

Edhe në qytetin e Fierit është organizuar një ceremoni për ngritjen e flamurit në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Pavarësisht motit me shi, qytetarë, veteranë, nxënës shkollash mbushën sheshin në qendër të qytetit.

Nga drejtuesi vendor ishin prezent kryetarja e Qarkut Evis Sema Dhima, deputetja e Fierit Mirela Pitushi, n/Kryetarja e bashkisë Adela Hyseni dhe të tjerë.

The post 111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Fier appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *