ALBUK TV LIVE

Emocionuese/ Drejt Guiness me flamurin gjigant kuqezi në origami! Shqiptarja nga Kosova synon rekord të ri

Arbnora Fejza-Idrizi nga Skënderaj realizoi flamurin kombëtar shqiptar më të madh ndonjëherë me origamë. Flamuri u realizua në një sallë sporti në qytetin e Skënderajt rreth 50 kilometër larg kryeqytetit kosovar, Prishtinës.

Flamuri përbëhet prej 120 mijë letrave origami, secila në formë piramidale.

Arbnore Fejza-Idrizi tha për Anadolu se e realizoime ndihmën e 70 nxënësve nga medreseja “Alauddin”, të cilët palosën rreth 50 mijë letra në formë piramidale, ndërsa rreth 70 mijë letra të tjera ajo i bëri vetë dhe me ndihmën e disa familjarëve të saj.

The post Emocionuese/ Drejt Guiness me flamurin gjigant kuqezi në origami! Shqiptarja nga Kosova synon rekord të ri appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *