ALBUK TV LIVE

Vjosa Osmani takim me Presidentin e KE, Ursula von der Leyen: Diskutuam se si mund të afrojmë Kosovën me BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Osmani ka shkruar në rrjetin social X, se me von der Leyen ka biseduar mbi përafrimin e Kosovës me Bashkimin Evropian.

“Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e Komisionit Evropian Ursula vonder Leyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkruan Osmani.

Always a great pleasure to meet @EU_Commission President @vonderleyen and discuss how we can bring the Republic of Kosovo closer to the EU. pic.twitter.com/w4OPts7VCR

— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS) December 3, 2023

The post Vjosa Osmani takim me Presidentin e KE, Ursula von der Leyen: Diskutuam se si mund të afrojmë Kosovën me BE-në appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *