ALBUK TV LIVE

Ministri Balla paralajmëroi padi për deputetët e opozitës, përgjigjet Bardhi: Shenja të regjimit. Nuk na frikësojnë!

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi u shpreh për mediat sot se opozita do të vijojë aksionin e saj në Parlament, ashtu si javët e kaluara.

Bardhi u shpreh se vendimet arbitrare për përjashtimin e deputetëve të opozitës nuk e pengojnë aksionin e opozitës dhe nuk janë shqetësim për të.

Në lidhje me padinë e ministrit të Brendshëm, Taulant Balla për deputetët e opozitës, për kaosin e krijuar dje në Kuvend, ku tha se janë shenja të regjimit, ndërsa shtoi se opozita nuk frikësohet nga këto veprime.

“Janë shenja të një regjimi që po i bën shërbimit më të keq besimit të qytetarëve. Është e papranueshme që ministri i Brendshëm të japë udhëzime se çfarë duhet të një institucionet e drejtësisë. Ato institucione nuk janë ë vartësi të Tualant Ballës. Do të ishte e papranueshme për një shtet ligjor që prokurorët ti vërsulen opozitës se kërkojmë të drejtat tonë. Nuk na trembin dhe as na intimidojmë. Unë di që në radhët e drejtësisë ka prokurorë të ndershëm.

Kur mbyllet çdo rrugë institucionale, pa diskutim që kadhe do ketë nevojë për mbështetje dhe protestë të qytetarëve. Protesta në Parlament nuk i bëjmë për veten tonë. Besoj se çdo qytetar e ka për detyrë që të reagojnë. Jemi para një regjimi në të gjitha tiparet e tij.”, u shpreh Bardhi.

The post Ministri Balla paralajmëroi padi për deputetët e opozitës, përgjigjet Bardhi: Shenja të regjimit. Nuk na frikësojnë! appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *