ALBUK TV LIVE

Theu rekorde të Cristiano Ronaldos, mesfushori i talentuar i Real Madrid vlerësohet me çmimin prestigjoz

Jude Bellingham, i cili ka shënuar 15 gola për Real Madrid në 17 paraqitje për të thyer rekordet e postuara më parë nga Cristiano Ronaldo, mbrëmjen e djeshme fitoi çmimin e veçantë “Golden Boy”.

Ai tha se ndihej i nderuar që ishte pjesë e listës së lojtarëve më të mirë në botë për momentin. Ndërsa duke folur për futbollistin të cilin e ka marrë si shembull gjatë karrierës, ai përmendi Wayne Roney-n.

“Nuk mund të jem më mirënjohës për të gjithë njerëzit që kam takuar gjatë rrugës. më ndihmo të arrish në pikën ku jam tani. Ka të bëjë me përpjekjen për ta bërë ekipin dhe vendin tim skuadrat më të mira në botë dhe të jesh lojtari më i mirë në botë, duhet të ndihmosh ekipet e tua të fitojnë dhe të bashkohesh në atë listë është një nder i madh. Mendoj se Wayne Rooney ishte ndoshta ndikimi im më i madh kur u rrita, padyshim që ishte nga Anglia dhe mënyra se si ai luajti, mënyra se si ai luftoi, por ka shumë lojtarë të tjerë nga të cilët kam marrë pjesë. Unë jam vërtet mirënjohës për gjithçka që më ka dhënë futbolli deri më tani në jetën time dhe mbështetja nga familja ime për të vazhduar të luaj dhe të vazhdoj ta shijoj ka qenë e madhe”-tha Bellingham.

The post Theu rekorde të Cristiano Ronaldos, mesfushori i talentuar i Real Madrid vlerësohet me çmimin prestigjoz appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *