ALBUK TV LIVE

Rusia ‘braktis’ frontin, sulmet ndaj Kievit tashmë janë në nivel kibernetik

Kievi së fundmi ka bërë me dije se ka zmbrapsur sulme kibernetike ruse ndaj sistemeve shtetërore të pagesave të Ukrainës.

“Për të dytën javë radhazi, armiku po përpiqet të shkatërrojë sistemin buxhetor të Ukrainës, por përballet me veprime të koordinuara dhe profesionale të specialistëve. Jam i sigurt se do të vazhdojë të jetë kështu”, tha Zyrtari i lartë Danylo Hetmantsev, i cili drejton komitetin parlamentar për financat, taksat dhe doganat, raporton newssky.

The post Rusia ‘braktis’ frontin, sulmet ndaj Kievit tashmë janë në nivel kibernetik appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *