ALBUK TV LIVE

Skandali Epstein Files/ Deklarata: Ka video të Bill Clinton e Prince Andrew që kryejnë marrëdhënie seksuale me vajza! I përfshirë edhe Trump

Raundi i katërt i dokumenteve nga një padi lidhur me Jeffrey Epstein, financierin e turpëruar dhe pedofilin e dënuar, i cili vdiq në burg para se të përballej me gjyqin për akuzat federale për trafikim seksual, u publikuan të hënën në mëngjes.

Kjo pjesë e “Dosjeve Epstein” lidhet me padinë e një gjyqi civil të vitit 2015 lidhur me skandalin e miliarderit pedofil amerikan, të shpërndarë rregullisht në internet ditët e fundit me urdhër të gjykatës së Distriktit Jugor të New York. Publikimi i fundit i 17 dokumenteve pason mijëra faqe.

Dokumentet e pavulosura janë pjesë e një padisë civile të Virginia Roberts Giuffre, një grua amerikane që pretendoi se Epstein e kishte abuzuar seksualisht si të mitur dhe se Ghislaine Maxëell, ish e dashura e Epstein, ndihmoi në abuzim. Zbulimi i kësaj jave rrjedh nga një urdhër gjykate i 18 dhjetorit nga gjyqtari që mbikëqyr padinë, një përgjigje ndaj përpjekjeve ligjore të medias për publikimin e dokumenteve.

Dokumentet në total, duke përfshirë materialin që ende nuk është zbërthyer, pritet të përfshijnë rreth 200 emra, duke përfshirë disa nga akuzuesit e Epstein, biznesmenë të shquar, politikanë.

Tani flet Sarah Ransome, artistokratja britanike, vajza e Lord Macpherson. Ransome, e abuzuar nga Epstein në moshën 22-vjeçare, pretendon se ka parë “me sytë e saj video të vështira” të askujt tjetër veçse “Bill Clinton, Princi Andrew dhe pronari i Virgin, Richard Branson “. Të gjithë do të ishin “filmuar nga Epstein gjatë takimeve të tyre seksuale me vajza të reja”. Jo vetëm kaq: në deklaratat e mbledhura nga Gjykata e Qarkut Jugor të Nju Jorkut, Ransome flet edhe për një president tjetër amerikan, Donald Trump. Sipas saj, Trump “ka bërë seks me shumë vajza” në oborrin e Epstein.

Fjalët e Ransome që përfunduan në dokumentet e gjykatës janë pjesë e disa emaileve dhe komunikimeve që gruaja kishte në vitin 2016 me një gazetare amerikane, Maureen Callahan, më pas në gazetën New York Post dhe tani u zhvendos në tabloidin anglez Daily Mail. Ka pasur spekulime për ekzistencën e videove të pretenduara për vite me radhë, në Londër dhe Shtetet e Bashkuara. Por deri më tani askush nuk kishte folur për këtë në detaje të tilla dhe të supozuara.

Ransome tregon: “Kur miku im, i cili mbetet anonim në këto gazeta, “kishte marrëdhënie seksuale veçmas me Clinton, Princin Andrew dhe Richard Branson, përqafimet e tyre filmoheshin çdo herë nga Epstein. I cili për fat të keq ishte shumë i zgjuar dhe padyshim që arriti të mos shfaqej në asnjë nga regjistrimet.” Këto episode, sipas saj, u zhvilluan në rezidencën e New York -ut të financierit pedofil.

Gruaja vazhdon: “Faleminderit Zotit, miku im arriti të mbajë një pjesë të atyre videove në të cilat dallohen qartë fytyrat e Clintonit, Princit Andrew dhe Branson-it teksa bënin seks me të”. Ransome shton: «Pas dy orësh duke e bindur atë, shoqja ime më në fund vendosi të më dërgojë ato video edhe me tre burrat. Unë mund të konfirmoj që i pashë me sytë e mi , ishin ata: Klinton, Andrea dhe Branson. Nuk mund të pres që t’u tregoj gjyqtarëve nën betim dhe të dëshmoj Maureen ”, duke iu drejtuar gazetares,”. Kur të shihni edhe videot, kjo do t’ju thyejë zemrën. Këto imazhe do të më ndjekin për pjesën tjetër të jetës sime! “

Në dokumentet e publikuara sot, Ransome pretendon gjithashtu se ka kopje të videove të pretenduara të forta që shfaqin Clinton, Princ Andrew dhe Branson: “I kopjova ato në disa USB dhe i dërgova në vende të ndryshme në Evropë. Unë jam e sigurt tani.” Clinton, Andrea dhe Branson gjithmonë kanë mohuar ashpër të kenë pasur marrëdhënie seksuale në ose përmes shtëpive të Epsteinit dhe gjithmonë kanë pohuar se nuk ishin në dijeni të akteve kriminale të Epstein para se t’i jepnin fund marrëdhënies së tyre me të.

Ransome shton një element tjetër në dëshminë e saj: “Shoqja ime më tha që gjithashtu i përfshirë në marrëdhënie seksuale ka qenë edhe Donald Trump .” Deri më tani, ish-presidenti amerikan kishte qenë gjithmonë i pastër në dosjet Epstein dhe, pavarësisht se kishte udhëtuar me pedofilin në vitet në të cilat ata ishin miq, dëshmitë e vetme kishin shkuar deri në një udhëtim me avion dhe duke ngrënë një vakt në kuzhinë me menaxherin e shtëpisë së rezidencës së Epstein në Palm Beach, Florida. Në këto deponime, megjithatë, Ransome deklaron se “Trump ka bërë seks me shumë vajza”, duke përshkruar edhe “shijet e tij të seksuale”.

Megjithatë, pavarësisht dokumenteve të publikuara sot si pjesë e një padie civile nga Virginia Roberts Giuffre kundër Ghislaine Maxwell (partner dhe bashkëpunëtor i Epstein), Ransome më pas do të mohonte ekzistencën e videove të ngjashme disa vite më vonë, në 2019 për New Yorker , duke pretenduar se “i kishte shpikur të gjitha” dhe duke dashur të “dalë nga skena” duke përmendur frikën për sigurinë e familjes së saj: “E bëra për të tërhequr vëmendjen te Epstein që të mos më lëndonte më”.

Sipas firmës ligjore të Alan Dershowitz , avokatit të famshëm amerikan i cili gjithashtu ishte i përfshirë në këtë çështje dhe më vonë u “shfajësua” nga Virginia Roberts Giuffre (“ndoshta u ngatërrova”), këto dëshmi kontradiktore nga Ransome “demostrojnë mungesën e tij totale të besueshmëri”. Ndërkohë, siç raportohet nga Daily Mail, presioni mbi FBI-në po rritet për të zbuluar gjetjet e dosjeve dhe videove, ende të panjohura, në shtëpinë e Epstein në Nju Jork pas një bastisjeje në vitin 2019.

The post Skandali Epstein Files/ Deklarata: Ka video të Bill Clinton e Prince Andrew që kryejnë marrëdhënie seksuale me vajza! I përfshirë edhe Trump appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *