ALBUK TV LIVE

Sulmet ajrore izraelite synojnë objektet e Hezbollahut në Libanin jugor

Sulmet ajrore izraelite synojnë objektet e Hezbollahut në Libanin jugor. Forcat e Armatosura izraelite (IDF) njoftuan për këtë, duke specifikuar se u godit selia ushtarake e lëvizjes shiite pro-iraniane në zonën Kfar Chouba dhe një ndërtesë ushtarake në zonën Nakoura. 

Gjatë natës, ushtria shkatërroi gjithashtu një post vëzhgimi të Hezbollahut në zonën e Khiam.

The post Sulmet ajrore izraelite synojnë objektet e Hezbollahut në Libanin jugor appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *