ALBUK TV LIVE

Ylli i serialit ‘Fauda’ plagoset rëndë gjatë luftimeve në Gaza

Një aktor izraelit, i njohur më së shumti për rolin e tij si ushtar i forcave speciale në serialin hit të Netflix “Fauda”, është plagosur rëndë në Gaza ndërsa luftonte për ushtrinë izraelite kundër Hamasit, sipas familjes së tij dhe spitalit ku ai po trajtohet.

Idan Amedi, 35 vjeç, është në gjendje kritike pwr jetwn në Qendrën Mjekësore Sheba Tel Hashomer pranë Tel Avivit, tha një zëdhënës i spitalit.

Megjithatë, babai i yllit i tha faqes izraelite Walla!: “Nuk ka asnjë rrezik për jetën e tij”.

Amedi, i cili është me origjinë kurde, fitoi famë në vitet 2010 si kantautor përpara se t’i bashkohej kastit të “Fauda” në 2017.

Amedi kishte dalë vullnetar për të luftuar për ushtrinë izraelite në Gaza pas sulmeve të Hamasit në Izrael më 7 tetor.

The post Ylli i serialit ‘Fauda’ plagoset rëndë gjatë luftimeve në Gaza appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *