ALBUK TV LIVE

Emiratet e Bashkuara Arabe heqin vizat për Kosovën, Osmani falënderon Sheikun Bin Zayed që ka pranuar propozominin e saj 

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka njoftuar se Emiratet e Bashkuara Arabe ia kanë hequr vizat për Kosovës.

Lajmin ajo e ka dhënë nëpërmjet platfomës X shoqëruar me disa foto gjatë takimit që kishte me Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Mohamed Bin Zayed.

Sipas Osmanit, marrëveshja është arritur gjatë një takimi që pati me homologun e saj arab muajin e kaluar.

Falënderoj Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Mohamed Bin Zayed për pranimin e propozimit tim për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës. Marrëveshja e arritur gjatë takimit tonë muajin e kaluar tashmë është nënshkruar, duke hapur rrugën për më shumë mundësi bashkëpunimi midis vendeve dhe qytetarëve tanë”, k shkruar Osmani në platformën X.

The post Emiratet e Bashkuara Arabe heqin vizat për Kosovën, Osmani falënderon Sheikun Bin Zayed që ka pranuar propozominin e saj  appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *