ALBUK TV LIVE

Forcat e reja/ Rama i dorëzon kartën e anëtarësisë socialistes 100 vjeçe në Lushnjë

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ndodhet sot në Lushnjë ku takoi një socialiste që sapo ka mbushur 100 vjeç.

Kreu i qeverisë i dorëzoi kartën e re Nr. 000001 të anëtarësisë në PS dhe i uroi asaj dhe Partisë Socialiste 100 vjet të tjera.

“E kisha me merak të vija të ta jepja vetë kartën” i tha Rama 100-vjeçares.

“100 vjeçe është pararoja e Partisë Socialiste”, u shpreh Rama.

The post Forcat e reja/ Rama i dorëzon kartën e anëtarësisë socialistes 100 vjeçe në Lushnjë appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *