ALBUK TV LIVE

Vdekja e futbollistit të Egnatias Rafael Dwamena, Prokuroria e Durrësit nis hetimet. Merren në pyetje mjekët dhe personeli

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetim kryesisht pasi futbollisti, Rafael Dwamena ndërroi jetë gjatë ndeshjes Egnatia-Partizani. Deri më tani janë marrë në pyetje edhe mjeket e ekipit, personali autoambulancës dhe mjekët e spitalit në Kavajë.

Trupi pajetë i futbollistit ndodhet në Tiranë nga ku po kryhet procesi i autopsisë. Hetimi nga prokuroria vijon për të sqaruar shkakun e humbjes së jetës së lojtarit, gjatë ndeshjes.

Për rastin në fjalë organi i akuzës po mbledh dëshmi te ekipit dhe stafit mjekësor, pjesë procedurale për rastin në fjalë, ku një futbollist humbi jetën në fushë. Dosjes pritet ti bashkohet edhe raporti ekspertizës mjeko ligjore, nëpërmjet te cilës përcaktohet sakte shkaku dhe ora e saktë e vdekjes.

The post Vdekja e futbollistit të Egnatias Rafael Dwamena, Prokuroria e Durrësit nis hetimet. Merren në pyetje mjekët dhe personeli appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *