ALBUK TV LIVE

Lufta në Izrael, 5 mijë fëmijë në Gaza kanë humbur jetën që nga fillimi i sulmeve

Të paktën 12,300 palestinezë u raportua se janë vrarë gjatë bombardimeve në Rripin e Gazës, që nga fillimi i luftës më 7 tetor,

Ndërkohë theksohet se mes viktimave janë gati 5, 000 fëmijë, mbi 3 mijë gra. Gjithashtu Autoriteti Palestinez njofton se rreth 30,000 të tjerë janë plagosur.

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit siguron nga ana e saj se dhjetëra trupa janë të shtrirë në rrugët e sektorit verior të Rripit të Gazës dhe se është e pamundur të regjistrohen sepse ushtria izraelite po qëllon mbi ambulancat dhe personelin mjekësor që përpiqen të afrohen.

The post Lufta në Izrael, 5 mijë fëmijë në Gaza kanë humbur jetën që nga fillimi i sulmeve appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *