ALBUK TV LIVE

“HARRI ËSHTË NJË BUDALLA”

Mbreti Charles ‘dënoi Harry-n si ‘ai budalla’ pasi Princi egërsoi familjen mbretërore në dokumentarin e Netflix’

Libri i Scobie e përshkruan monarkun si mbretëror ‘të përkëdhelur’

Mbreti i zemëruar furishëm Charles e quajti Princin Harry “ai budalla” pasi djali i tij më i vogël dhunoi familjen mbretërore në dokumentarin e tij Netflix.

Një libër i ri , i zbuluar në The Sun të dielën, zbulon se si monarku reagoi ndaj vendimit të Harry -t për të zbuluar detaje të grindjeve familjare si pjesë e një marrëveshjeje prej 100 milionë dollarësh me platformën e transmetimit.

Mbreti Charles e quajti Princin Harry “ai budalla” pasi ai egërsoi familjen mbretërore në dokumentarin e tij në Netflix.Kredia: Jon Bond

Një libër i ri zbulon sesi Mbreti reagoi ndaj vendimit të Harrit për të zbuluar detaje të grindjeve familjare si pjesë e marrëveshjes së tij prej 100 milionë dollarësh. Kredia: Splash

Autori Omid Scobie shkruan në Endgame: “(Ai) kaloi nga mosdashja që dikush të fliste për djalin e tij në kritikimin e hapur “atë budalla”. Kredia: Getty

Autori Omid Scobie, i cili dihet se ka qenë i afërt me Dukën dhe Dukeshën e Sussex , shkruan në librin e ri ” Endgame” : “Në Pallat , kokat ishin në duar dhe migrena po përhapej.

“(Shfaqja) e hoqi erën nga velat e të gjithëve,” tha një ndihmës. “(Ai) kaloi nga mosdashja që dikush të fliste për djalin e tij në kritikimin e hapur të ‘atë budallait’. ”

Ai gjithashtu pretendon se Kate dhe William menduan se episodi i South Park që tallte Sussex-ët ishte “qesharak”.

Filmi vizatimor amerikan kritikoi Harry, 39 vjeç dhe Meghan 42-vjeçare me një episod të quajtur The Worldwide Privacy Tour në shkurt.

Por libri portretizon William dhe Charles si në një rrugë përplasjeje dhe është goditur nga ekspertët mbretërorë.

Autori Phil Dampier tha: “Është krejtësisht e kotë të sugjerosh që Uilliami dhe Mbreti do të ishin ndonjëherë në mosmarrëveshje.

“Ata janë afruar jashtëzakonisht shumë dhe nuk ka asnjë mënyrë në të cilën William do të bënte diçka për ta minuar atë.”

Endgame gjithashtu e përshkruan 75-vjeçarin Charles si një mbretëror “të përkëdhelur” që udhëheq një “mënyrë jetese jashtëzakonisht luksoze” – duke përfshirë hekurosjen e lidhësve të këpucëve për të.

Ai këmbëngul të udhëtojë me çarçafë krevati me 1000 fije, të cilat duhet të jenë të avulluara në mënyrë perfekte, pretendon ajo.

Një ekstrakt pohon: “Kur dantellat zhbëhen edhe nga pjesa më e vogël, një anëtar i stafit duhet t’i ndërrojë shpejt ato me një palë të freskëta dhe të hekurosura.

“Ekziston edhe një thashethem (një që, çuditërisht, burimet e kanë konfirmuar) se Charles i pëlqen që dikush të shtrydhë saktësisht një centimetër pastë dhëmbësh në furçën e tij të dhëmbëve për të përpara rutinës së gjumit.”

Scobie, i quajtur më parë si “shef i tifozëve” të Meghan – shkroi librin bestseller Finding Freedom.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it vazhdimisht e mohuan bashkëpunimin me autorët e librit, por Meghan më vonë u detyrua të pranonte në kërkesën për privatësi të Gjykatës së Lartë kundër Gazetave të Associated se ajo kishte autorizuar me të vërtetë një ndihmës për të informuar autorët.

Ajo më vonë kërkoi falje për mashtrimin e gjykatës, duke këmbëngulur se “ nuk e kishte mbajtur mend ” shkëmbimin e emailit.

Libri i Scobie është kritikuar nga ekspertët mbretërorë

Scobie bashkë-shkroi librin bestseller Finding Freedom Kredia: Rex

The post “HARRI ËSHTË NJË BUDALLA” appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *