ALBUK TV LIVE

Emri/ Gjendet i varur 29-vjeçari shqiptar në Greqi

Trupi i tij u gjet në një lartësi prej rreth tre deri në katër metra me duar të lidhura në hekura.

Në mënyrën më tragjike, përfundoi mënyra më tragjike e zhdukjes së 29-vjeçarit Angjelo Avdiu, gjurmët e të cilit kishi humbur që në mëngjesin e 29 tetorit , nga zona e Bartolomeut – ku kishte vizituar të afërmit e tij.

Sipas informacioneve të gazetës “Patris” trupi i gjetur i varur në një pemë në një shtëpi fshati në zonën e Diasporës në Kyllini, duket se i përket të huajit 29-vjeçar. Veshjet dhe sendet e tij personale duket se kanë konfirmuar identitetin e tij kur të afërmit e tij janë thirrur nga autoritetet për identifikimin.

Sipas të njëjtit burim, një tjetër element që identifikoi 29-vjeçarin e huaj ishte proteza e tij , e cila u njoh nga nëna e thirrur në këtë detyrë jashtëzakonisht të vështirë. Fakti që trupi i burrit u gjet në një lartësi prej rreth tre deri në katër metra dhe duart e lidhura me lak, bën që oficerët me përvojë të Policisë greke të mos përjashtojnë as mundësinë e një veprimtarie kriminale.

Pas identifikimit vizual të bërë nga të afërmit e tij, krahasimi i ADN-së me mostrën e të afërmve të tij është urdhëruar në Drejtorinë e Hetimeve Kriminale të Shtabit të Policisë Helenike për të konfirmuar zyrtarisht identitetin e trupit.

Vëllai i 29-vjeçarit tha për gazetën “Patris” se si ai dhe e gjithë familja e tij janë të shkatërruar dhe se brenda ditëve në vijim pritet t’i merret një mostër biologjike nga nëna e 29-vjeçarit për t’u identifikuar. përmes ADN-së.

Ndërkohë, autoritetet, të cilat po shqyrtojnë me kujdes të gjitha provat që ekzistojnë deri tani, kanë mbledhur gjurmët e gishtërinjve si nga laku që mbështjellë duart e të riut, ashtu edhe nga shkalla që u gjet shumë afër vendit ku ishte varur kufoma.

Trupi i pajetë i burrit u gjet në një shtëpi fshati mëngjesin e së shtunës së kaluar nga pronari i shtëpisë që jeton jashtë Ilisë dhe mungonte për një kohë të gjatë .

Pronari i shtëpisë ka shkuar në vendngjarje të premten mbrëma dhe era e keqe është vënë re menjëherë. Të nesërmen në mëngjes ai kërkoi se nga vinte dhe u përball me tmerrin, pasi pa trupin e burrit të varur në një nga pemët e shtëpisë – dhe në të vërtetë në një lartësi shumë të lartë, që vështirë se do të vihej re nga askush.

The post Emri/ Gjendet i varur 29-vjeçari shqiptar në Greqi appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *