ALBUK TV LIVE

Ëndrra e Putin për foshnjet dhe komploti shqetësues. Si udhëheqësi i Kremlinit urdhëroi nënat që të lindin tetë fëmijë dhe çfarë po planifikon ai me gratë e burgosura

Vladimir Putin ka zbuluar ëndrrën e tij për distopinë e stilit të një përralle, teksa kërkon që gratë t’i shërbejnë Rusisë duhet të kenë së paku “tetë ose më shumë” fëmijë.

“Familjet e mëdha duhet të bëhen normë“, urdhëroi despoti i dëshpëruar pasi dërgoi qindra mijëra të rinj të ikin ose të vdesin në fushat e ngrira të betejës të Ukrainës, shkruan britanikja ‘The Sun’.

Fushata e tij për shtimin e numrit të foshnjeve duket se është një reagim ndaj një rënieje befasuese të popullsisë në vazhdën e luftës së tij brutale në Ukrainë, draftit dhe një ekonomie në stanjacion.

Udhëheqësi tani po përpiqet të ndryshojë një normë lindjeje në rënie dhe eksod masiv, madje duke komplotuar për të shkëmbyer dënimet me burg me shtatzënitë.

Në një fjalim të fundit, Putin u kërkoi rusëve të ktheheshin në epokën cariste kur familjet e mëdha ishin të zakonshme.

71-vjeçari paranojak dhe privat besohet se ka të paktën gjashtë fëmijë, me tre partnerë, megjithëse publikisht pretendon se ka vetëm dy vajza.

Në fjalimin e çuditshëm televiziv, diktatori udhëzoi rusët të kishin shumë më tepër foshnje dhe premtoi se do të merrnin mbështetjen e shtetit për “mëmësinë”.

“Falë Zotit, shumë nga njerëzit tanë kanë një traditë të një familjeje të fortë me shumë breza, duke rritur katër, pesë e më shumë fëmijë”, tha ai.

Numri mesatar i foshnjave për grua në Rusi është në fakt 1.42 dhe në rënie të shpejtë.

I dashur për t’i kthyer atdheut në lavdinë e tij të mëparshme, ai tha: “Le të kujtojmë se si në familjet ruse shumë nga gjyshet dhe stërgjyshet tona kishin shtatë, tetë, apo edhe më shumë fëmijë. Të ruajmë dhe ringjallim këto tradita të mrekullueshme. Të kesh shumë fëmijë, një familje të madhe, duhet të bëhet një normë, një mënyrë jetese për të gjithë popujt e Rusisë. Familja nuk është vetëm themeli i shtetit dhe shoqërisë, është një fenomen shpirtëror, burim i moralit”.

Kërkesat e prapambetura të sundimtarit rus tani po shpërndahen përmes politikave të ndryshme shtetërore dhe po përfliten me zë të lartë nga zëdhënësit e Kremlinit.

Një zyrtar u shpreh: “Ngurrimi për të pasur një fëmijë tani është krejtësisht në kundërshtim me politikën shtetërore”.

Në të njëjtën kohë, Rusia po i bën në mënyrë aktive abortet më të vështira për t’u bërë, me disa rajone që i ndalojnë ato në klinikat private.

Deputeti rus Sulltan Khamzaev madje propozoi adoptimin e fëmijëve nga gratë duke u ofruar atyre para në këmbim të mos abortimit.

Javën e kaluar, u zbulua një komplot i Putinit për të kthyer 45,000 të dënuara femra në makineri për prodhimin e foshnjave për të ushqyer luftën e tij me luftëtarë.

Skema shqetësuese – duke i bërë jehonë edhe një herë përrallës së shërbëtores – do t’i shihte të burgosurit në burgjet ruse të lirohen për disa javë në mënyrë që të mund të mbeten shtatzënë.

Sipas komplotit, grave që ishin të suksesshme do t’u falej pjesa tjetër e dënimit me burg nga Putin.

Megjithatë, ata që dështojnë do të tërhiqen përsëri në qelitë e tyre në kolonitë e zymta penale.

Lutja e tij pason një rënie prej 555,000 banorësh të popullsisë ruse në vitin e parë të luftës së Putinit, me shumë familje që pranojnë se janë shumë nervoze për të filluar ose për të rritur familjet e tyre me burra të dërguar në front përballë masakrës masive.

Inteligjenca ushtarake e Mbretërisë së Bashkuar vlerëson se Rusia ka pësuar të paktën 302,000 viktima gjatë 21 muajve të luftës së saj të ashpër me Ukrainën.

Ekonomia e rrëzuar e Rusisë do të dekurajojë gjithashtu familjet që të kenë fëmijë, thonë demografët.

Putini dihet mirë se ka dy vajza me bashkëshorten e tij të parë Lyudmila Putina, 65 vjeç, ish-zonja e parë e Rusisë. Fëmija i parë i njohur është Maria Vorontsova, 38 vjeç, një gjenetiste dhe studiuese kryesore mbi xhuxhizmin në një institucion mjekësor të njohur shtetëror. Motra e saj është Katerina Tikhonova, 37 vjeçe, një kërcimtare “rock’n’roll”, e kthyer në matematikane, e cila është drejtoreshë e përgjithshme e Fondacionit Kombëtar të Zhvillimit Intelektual në Rusi.

Edhe pse udhëheqësi rus mohon me forcë pretendimet se ai ka fëmijë të tjerë, Putini dyshohet se ka disa fëmijë të fshehtë.

Luiza Rozova, 20, e njohur gjithashtu si Elizaveta Krivonogikh, besohet të jetë një studente në Paris.

Gazetarët investigativë rusë pretendojnë se ajo ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me pastruesen e kthyer në multimilionere Svetlana Krivonogikh, 48 vjeç.

Mësohet se ai ka dy fëmijë të vegjël me të ashtuquajturën “Zonjën e Parë” dhe partneren aktuale të Rusisë, Alina Kabaeva.

E dashura e tij sekrete gjimnaste, e kthyer në politikane, besohet të jetë nëna e të paktën dy prej fëmijëve të tij më të vegjël, që janë të fshehura në pallatin e tij Valdai të ruajtur shumë dhe të veshur me ar.

Ka gjithashtu spekulime të pakonfirmuara se ai lindi një djalë ndërsa ishte i vendosur në Gjermaninë Lindore si spiun sovjetik i KGB-së.

Ai, intensivisht, refuzon të zbulojë detaje të jetës së tij për publikun, pavarësisht se i udhëzon njerëzit se sa foshnja duhet të kenë.

“Unë kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Ajo duhet respektuar.”

Në përgjigje të pyetjeve mbi marrëdhënien e tij me Kabaevën, ai njëherë ia ktheu: “ata që me hundët e tyre të ndyra dhe fantazitë erotike futen në jetët e të tjerëve”.

The post Ëndrra e Putin për foshnjet dhe komploti shqetësues. Si udhëheqësi i Kremlinit urdhëroi nënat që të lindin tetë fëmijë dhe çfarë po planifikon ai me gratë e burgosura appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *