ALBUK TV LIVE

Golat më të bukur në kualifikueset e “Euro 2024”, Asani e Asllani në “podium”

UEFA ka publikuar rezultatet pas votimit të fansave për golin më të bukur të kualifikueseve të “Euro 2024”. Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Jasir Asani dhe Kristjan Asllani, janë renditur në podium.

Sulmuesi anësor i Kombëtares sonë, Asani, është renditur i dyti me vota për golin e shënuar kundër Polonisë në “Air Albania”, ndërsa mesfushori Asllani i treti për “silurën” e realizuar në transfertë kundër Ishujve Faroe.

Vendin e parë e ka zënë lojtari i Kazakistanit, Askhat Tagybergen, me golin e shënuar me një “volej” kundër Danimarkës. Më poshtë ju sjellim renditjen e 10 golave më të votuar nga fansat:

Askhat Tagybergen | Kazakistan-Danimarkë
Jasir Asani | Shqipëri-Poloni
Kristjan Asllani | Ishujt Faroe-Shqipëri
Emin Makhmudov | Azerbajxhan-Suedia

Yunus Akgun | Turqi-Letoni
Zan Vipotnik | Kazakistan-Slloveni
Kylian Mbappe | Francë-Gjibraltar
Sandro Ëolfinger | Bosnje Hercegovine-Lihtenshtejn
Leandro-Trossard | Belgjikë-Estoni
Bukayo Saka | Angli-Maqedoni e Veriut

The post Golat më të bukur në kualifikueset e “Euro 2024”, Asani e Asllani në “podium” appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *