ALBUK TV LIVE

Takimi me Ballën, ministri i Brendshëm i Britanisë flet për emigrantët shqiptarë: Këtë vit 90% me pak gomone të ardhura nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm britanik James Cleverly ka folur për emigracionin e paligjshëm në Britani gjatë një takimi me ministrin e Brendshëm shqiptar, Taulant Balla.

Cleverly dhe Balla ranë dakord të punojnë edhe më afër në prioritetet e përbashkëta të kombeve tona rreth krimit të organizuar të rëndë dhe migracionit të paligjshëm

“Mbërritjet e anijeve të vogla nga Shqipëria janë ulur me 90% në 2023. Sot Sekretari i Brendshëm James Cleverly dhe ministri i Brendshëm shqiptar Taulant Balla ranë dakord të punojnë edhe më afër në prioritetet e përbashkëta të kombeve tona rreth krimit të organizuar të rëndë dhe migracionit të paligjshëm”, thuhet në reagimin e UK Home Office.

The post Takimi me Ballën, ministri i Brendshëm i Britanisë flet për emigrantët shqiptarë: Këtë vit 90% me pak gomone të ardhura nga Shqipëria appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *