ALBUK TV LIVE

Përpiquni të hapni zemrën tuaj, çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të premten kjo nuk është mënyra e duhur për të nisur muajin dhjetor. Nuk ka kuptim të debatoni me të dashurin tuaj edhe për çështje të parëndësishme. Shumë më mirë të ulesh rreth një tavoline dhe të kërkosh sqarime përfundimtare. Mundohuni të shmangni shoqërimin me njerëz që duan të ndezin flakët.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të premten çelësi për të gjetur harmoninë në çift është të nxisni komunikimin. Mundohuni të mos transmetoni ankth dhe agjitacion te partneri juaj, por përpiquni të merrni pjesë në ndonjë ngjarje relaksuese që do të jetë e mirë edhe për humorin tuaj. Mundohuni të mos mbeteni të papërgatitur dhe të përfitoni nga ajo që ju del përpara.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të premten po rizbuloni zjarrin dhe pasionin e ditëve më të mira në marrëdhënien tuaj në çift. Në punë do jetë e rëndësishme të përqendroheni vetëm tek prioritetet tuaja, duke lënë mënjanë të gjitha ato situata që nuk janë urgjente për momentin.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të premten fundjavën do t’ju duhet ta shfrytëzoni për të forcuar apo forcuar lidhjet tuaja emocionale. Ju e doni shumë shtëpinë tuaj, por kohët e fundit keni qenë pak të larguar nga njerëzit tuaj të dashur. Duhet të përpiqeni të jeni më kreativë në punën tuaj dhe të shmangni të qenit gjithmonë monotone dhe përsëritëse për të mos humbur stimulimin.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të premten nëse ka një person që ju intrigon, kjo është koha e duhur për t’u deklaruar dhe për të bërë përparime. Yjet mbi të gjitha mbrojnë dashurinë dhe favorizojnë lindjen e çifteve të reja. Do t’ju duhet të përballeni me sfida të reja profesionale më shumë guxim, duke shmangur dorëzimin vetëm nga frika e dështimit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të premten një marrëdhënie e re po përpiqet të rritet dhe të piqet, ndoshta sepse ka ende mosbesim. Ndoshta ata që vijnë nga histori të dështuara dashurie tani kanë një frikë të kuptueshme për t’u përfshirë seriozisht. Mundohuni të mos neglizhoni formën tuaj fizike, ndoshta duke iu përkushtuar ushtrimeve të përditshme ose duke bërë sporte në natyrë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të premten komunikimi i qartë është thelbësor, veçanërisht në një marrëdhënie në çift. Kohët e fundit i keni fshehur pak emocionet. Nëse nuk e përfshini partnerin në sferën tuaj profesionale, rreziku është që marrëdhënia të marrë një kthesë të gabuar. Mundohuni të kujdeseni më mirë për mirëqenien tuaj emocionale.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të premten fundjava e ardhshme do të jetë shumë e dobishme për të forcuar një lidhje apo për të rizbuluar harmoninë brenda familjes. Mundohuni të përqendroheni edhe në projektet afatgjata që do të jenë thelbësore për ju. Përfitoni nga kjo fundjavë për të bërë disa ushtrime dhe aktivitete në natyrë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të premten është koha e duhur për të provuar përvoja të reja së bashku me partnerin tuaj. Nuk ju pëlqejnë marrëdhëniet që janë shumë bajate dhe monotone dhe dëshironi të eksploroni gjithmonë horizonte të reja për t’u ndjerë më të stimuluar. Kreativiteti dhe pasioni juaj janë në maksimumin e tyre tani dhe do t’ju bëjnë shumë produktivë edhe në punë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të premten kohët e fundit komunikimi me partnerin nuk ka qenë në krye. Ju gjithashtu duhet të përpiqeni të kuptoni arsyet e gjysmës suaj më të mirë, duke shmangur fokusimin vetëm në nevojat tuaja. Kjo është koha e duhur për të provuar veten edhe nga pikëpamja e punës.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të premten përpiquni të hapni zemrën tuaj dhe jini gjithmonë në dispozicion të dashurisë, vetëm në këtë mënyrë do të keni një shans të madh për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Jeni komunikues të aftë dhe kjo do t’ju ndihmojë gjithashtu të përballeni me disa sfida të vogla që dalin në vendin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të premten në dashuri do të keni disa intuitë brilante që do t’ju ndihmojnë të stimuloni marrëdhënien në çift, e cila kohët e fundit ka qenë paksa e përgjumur. Jeni ëndërrimtarë dhe do të dëshironit që lidhja juaj në çift të jetë gjithmonë stimuluese, por jo gjithmonë jeni në gjendje të gjeni fjalët dhe gjestet e duhura për të tërhequr vëmendjen e partnerit.

The post Përpiquni të hapni zemrën tuaj, çfarë thonë yjet për ju sot appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *