ALBUK TV LIVE

Bora bllokon Anglinë/ Më shumë se 2500 familje pa energji, bllokohen autostradat

Reshjet e dendura të borës në Anglinë veriore kanë lënë më shumë se 2500 familje pa energji elektrike, ndërsa autostradat janë bllokuar, sipas zyrtarëve.

Disa shoferë thanë se për shkak të borës në vend të pesë orëve që u duhen zakonisht për të arritur destinacionin e dëshiruar, ata udhëtuan për 19 orë.

Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit Cumbria tha se funksionoi gjatë natës për të shpëtuar shoferët që ishin bllokuar në borë.

The post Bora bllokon Anglinë/ Më shumë se 2500 familje pa energji, bllokohen autostradat appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *