ALBUK TV LIVE

Tregohuni të kujdesshëm për të premtuar dashuri të përjetshme, çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të martën ka shumë furi në këto ditë të vitit, në fund të fundit, i gjithë janari është një muaj i veçantë, me mundësi të bollshme për të vepruar pa kufi, i vlefshëm edhe për ndjenjat. Këto ditë ju ftojnë të bëni një bilanc të situatës në vendin e punës. Lajmet në horizont në muajt e ardhshëm.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën ju gjithmonë dëshironi t’i bëni gjërat me qetësi, kurrë mos rrezikoni më shumë se ç’duhet. Por kohët e fundit, kjo tendencë drejt kujdesit po zbehet. Jeni duke përjetuar ditët më të mira të një periudhe në të cilën protagoniste është edhe dashuria.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën historitë e lindura në janar nuk duken të besueshme, ka probleme për të zgjidhur në shtëpi, shqetësime për një familjar. Nëse diçka nuk është sqaruar në shtëpi dhe në marrëdhëniet me të tjerët, do të jetë e mundur të bëhet së shpejti. Keni vërtet nevojë për qetësi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të martën kryefjala në këtë periudhë është maturia! Çfarëdo që të përballeni të martën ndoshta një diskutim i rëndësishëm, përpiquni të qëndroni të qetë. Nëse në punë ka probleme me të tjerët, ato duhet të zgjidhen para të mërkurës, atëherë Hëna do të jetë në opozitë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën nëse jeni në një lidhje, tregohuni të kujdesshëm për të premtuar dashuri të përjetshme. Ekziston një bllok i brendshëm për të kapërcyer. Diçka po ndodh në punë këto ditë e cila, në dritën e mundësive të ardhshme, do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme. Detyrat, urdhrat, mundësitë për t’u kapur menjëherë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të martën mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Padyshim që ka nga ata që nuk mund të mos shpenzojnë, ndoshta për fëmijët e tyre, për shtëpinë, për mosmarrëveshje të hapura dhe sepse presin rimbursim. Dita paraqet një tension, ndoshta një vonesë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën mos e nënvlerësoni atë që ndodh në këtë ditë të janarit, por mbani mend se mbrëmja mund të jetë më e lodhshme. Ndjenjat janë më të forta, projektet janë padyshim të lodhshme, duhet një analizë e bërë me qetësi.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën do ju pret një javë mjaft stimuluese. Është e vështirë për ju të jeni plotësisht mirë, sepse shpesh ka vorbulla dhe vorbulla në shpirtin tuaj, dhe për këtë arsye nëse ditët e fundit keni thënë diçka të gabuar, mund të pendoheni tani.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të martën Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në shenjën tuaj dhe efektet e favorshme janë të dukshme. Ata që mund ta përballojnë do të ndryshojnë jetën e tyre në një afat të shkurtër. Do të ishte e dobishme të mendoni për disa transformime që duhet të ndodhin në gjysmën e dytë të vitit.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të martën në këtë periudhë të vitit shumë prej jush duhet të bëjnë një bilanc të situatës në lidhje me punën dhe jetën tuaj të dashurisë. Historitë që vazhdojnë prej kohësh nuk duhen ndryshuar, përkundrazi duhen forcuar. E premtja dhe e shtuna janë ditë të forta për sa i përket jetës praktike.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën mos premtoni dashuri të përjetshme, është shumë e rrezikshme për ju që e mendoni herë pas here. Shumë ndiejnë një elektricitet të madh brenda tyre dhe duan të anulojnë një ndjesi tensioni të fortë që vjen nga jashtë, edhe për shkak se ky agjitacion ka qenë aktiv për një kohë të gjatë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të martën po ndjeni një agjitacion të fortë. Ka ardhur koha për të kuptuar se si dëshironi të jetoni. Nëse lironi tensionin tek partneri dhe anëtarët e familjes, jo vetëm që rrezikoni agjitacion më të madh, por edhe të tjetërsoni dikë.

The post Tregohuni të kujdesshëm për të premtuar dashuri të përjetshme, çfarë thonë yjet për ju sot appeared first on ALBUK UK NEWS.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *