ALBUK TV LIVE

Paralajmërimi i stuhisë godet Anglinë jugore ndërsa Stuhia Debi mbërrin duke u përkulur mbi pemë në shkulme 70 milje, duke ndezur 11 paralajmërime përmbytjesh – por sërfistët të paktën janë të lumtur

Zyra e Takimit ka lëshuar një paralajmërim shtrëngatash në Anglinë jugore ndërsa Stuhia Debi lëshon furinë e saj në Britani, duke dërguar pemët e Krishtlindjeve të rrëzuara mes shkulmeve 70 milje dje dhe duke ndezur paralajmërime përmbytjesh nëpër pjesë të MB.

Stuhia e katërt e quajtur e sezonit ka sjellë deri tani kaosin e udhëtimeve pasi erërat e forcës së stuhisë rrëzuan pemë në disa vende, duke dëmtuar linjat e sipërme.

Stuhia Debi goditi së pari Irlandën e Veriut dhe Republikën e Irlandës përpara se të godiste Uellsin dhe të lëvizte drejt lindjes në Detin e Veriut të hënën mbrëma.

Një pemë e madhe Krishtlindjesh që ishte ngritur jashtë kishës Blackpool u pa duke u përkulur natën e kaluar mes erërave shumë të forta. Dhe në Littondale, Yorkshire Dales, një lopë dhe një viç u panë duke notuar në siguri pasi u kapën nga përmbytjet.

Por surferët në Cornwall dukej se përqafonin dallgët e fuqishme ndërsa zbrisnin në plazhe. Një burrë dhe një grua u panë duke u mburrur me dallgët në plazhin Towan në Newquay, pasi pamjet i tregonin ata të shtrirë dhe madje duke bërë duar dhe duke bërë duar në shëtitore, ndërsa uji i detit përplasej me ta.

Zyra e Takimit ka lëshuar një paralajmërim moti të verdhë për shtrëngatat që filluan në orën 5 të mëngjesit dhe vazhdojnë deri në mesditë sot.

The post Paralajmërimi i stuhisë godet Anglinë jugore ndërsa Stuhia Debi mbërrin duke u përkulur mbi pemë në shkulme 70 milje, duke ndezur 11 paralajmërime përmbytjesh – por sërfistët të paktën janë të lumtur appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *