ALBUK TV LIVE

Familjet e pengjeve rinisin marshimin e tyre drejt Jerusalemit

Në Izrael vazhdon marshimi i familjeve të pengjeve që besohet se janë mbajtur në Rripin e Gazës që nga sulmi i tmerrshëm i 7 tetorit nga Hamasi në Izrael. 

Ata u nisën nga Tel Avivi ditën e djeshme dhe u duhet të mbërrijnë në Jerusalem të shtunën. 

Kortezhi nis sërish nga Bèer Yaakov, ku mbrëmë u mirëprit nga mijëra njerëz, siç raporton Times of Israel, dhe është drejtuar për në Beit Hashmonai. 

Pjesëmarrësit u bënë thirrje të gjithë izraelitëve që t’i bashkohen marshimit.

The post Familjet e pengjeve rinisin marshimin e tyre drejt Jerusalemit appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *