ALBUK TV LIVE

Sot hap dyert Panairi i librit, nis ngjarja më e madhe e librit në Pallatin e Kongreseve

Nga sot për 5 ditë radhazi në Tiranë mbahet Panairi i Librit në Pallatin e Kongreseve. Ky është edicioni i 26-të dhe  Kreu i Shoqatës së Botuesve Petrit Ymeri

Për gjatë këtij viti do të ketë disa nga të ftuarit specialë përgjatë 5 ditëve të Panairit.

Nesër në orën 19.00 në Sofanë e Librit do të jetë Lilian Thuram, futbollist i jashtëzakonshëm i cili këtë radhë vjen në kostumin e shkrimtarit.

Vlen të përmendet edhe Ilide Carmignani, një personalitet i letërsisë, jo vetëm italian por edhe evropian si dhe shkrimtarë nga Shqipëria, Kosova

Panairi do të shoqërohet me një sërë aktivitetesh promovuese, ndërsa në 18 nëntor do të ndahen edhe 4 Çmimet e përvitshme, të përzgjedhura nga juria e kryesuar nga gazetarja Arta Marku.

The post Sot hap dyert Panairi i librit, nis ngjarja më e madhe e librit në Pallatin e Kongreseve appeared first on .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *